Gdzie na urlop w Polsce?

W dzisiejszych czasach wakacje za granicą są dostępne dla przeciętnego Polaka. Ulegając modzie jeździmy po świecie uganiając się egzotyką, jednak zapominamy, że wspaniały urlop możemy spędzić nie tylko za granicą. Polska jest pięknym krajem, o rozmaitych walorach krajobrazowych i wielu atrakcjach turystycznych, o czym wiedzą nasi zagraniczni sąsiedzi. Gdzie więc znaleźć miejsce na wakacje w Polsce?

Wielu z nas nie wyobraża sobie wczasów bez nagrzanej słońcem plaży i orzeźwiających kąpieli morskich dających ochłodę w czasie upałów. Spędzanie wakacji nad polskim morzem ponownie stało się popularne. Wbrew panującej opinii, wcale nie jest to takie drogie, a klimat jest niepowtarzalny. Polecane są takie miejsca jak: Kołobrzeg, Świnoujście, Międzyzdroje, Mielno, Darłówko czy Ustka.

O tym, że wypad w góry może być bardzo atrakcyjnym wydarzeniem nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Zakopane to chyba najpopularniejsze miejsce i kto nigdy tam nie trafił, powinien koniecznie tam zajrzeć, przejść się Krupówkami, na Giewont czy nad Morskie Oko. Jednak góry to nie tylko Zakopane. Atrakcji nie brakuje też w Pieninach. Najważniejsze to spływ Dunajcem, majestatyczne Trzy Korony, na które można się wspiąć i wspaniałe Jezioro Czorsztyńskie, którego brzegów strzegą dwa zamczyska: w Czorsztynie i w Niedzicy.

Na uspokajające, relaksujące wakacje na łonie dzikiej przyrody idealną perspektywą są Bieszczady. Niezależnie czy marzą nam się dalekie wycieczki po rozległych połoninach, jazda konna czy żegluga, wędkarstwo i odpoczynek nad Jeziorem Solińskim, każdy znajdzie coś dla siebie. Trudno nie wspomnieć o Mazurach – wspaniałe jeziora, dzikie lasy, piękne widoki przyciągają rzesze turystów. Polecane miejsca na wakacje w Polsce to także Kaszuby ze wspaniałymi Borami Tucholskimi i spływami kajakowymi.

Oczywiście to nie wszystko, czym możemy się pochwalić, w końcu „piękna nasza Polska cała”. W naszym kraju jest wiele pięknych, ciekawych i bogatych w walory przyrodnicze i kulturowe miejsc. Więc zamiast wydawać pieniądze na zagraniczne kurorty, możemy odwiedzić któryś z jeszcze przez nas nie znanych zakątków naszej ojczyzny.